2018

14. 7. Huarache barefoot sandály

Workshop šití barefoot huarache sandálů pod vedením Jitky Wachmann.

23. 6. Výlet na Svatou Horu

Společný výlet na Čechů, Slováků a Ukrajinců na Svatou Horu.

29. 5. Jana Oesterreicher Malíková

V úterý 29. května nás v herně navštívila další velmi inspirativní žena - Jana Oesterreicher Malíková z Borovan. Zajímalo nás, jak vypadá rodinný život s 5 dětmi, dlouze jsme se zastavily u školní docházky a domácího vzdělávání a řeč přišla i na sdílení zkušeností z borovanského mateřského centra. Jani, děkujeme Ti za nesmírně zajímavé setkání.

17. 4. Sestra Zdeňka

17. 4. nás navštívila sestra Zdeňka z Kongregace školských sester de Notre Dame. Vyprávěla nám o své životní cestě. Maminky (a že se nás sešlo!) ale nejvíce zajímalo dění v Církevní mateřké škole "u Sv. Josefa", kde působí jako ředitelka. Moc děkujeme za návštěvu!!!

25. 3. Dobročinná neděle

Benefiční prodej, tvoření, mezigenerační centrum.

16. 3. Víťa Marčík - Mysterium světla

Premiéra nové hry Divadla Víti Marčíka - Mysterium světla podle pašijí podle Jana

15. 3. Tamara Wortnerová

Setkání a popovídání s fyzioterapeutkou Tamarou Wortnerovou

10. 2. Keramika s Dominikou

Fotky z kroužku keramiky pod vedením Dominiky Kunzové

25. 1. Marta Štolfová o Indonésii

Díky Martě Štolfové jsme dnes měly možnost nahlédnout na Severní Sumatru. Nesmírně zajímavé vyprávění dokreslovaly úchvatné fotografie, které navíc podbarvovaly ještě i zvuky pralesa (a křik našich rozdováděných dětí). Děkujeme, Marta Štolfová, i takto zprostředkovaně to byl úžasný zážitek.

21. 1. Bezpečná jízda v zimě

V neděli 21. ledna probíhal v Petrklíči seminář JÍZDA V ZIMĚ - BEZPEČNĚ A S JISTOTOU pod vedením Slávky Nejedlé ze společnosti Jedu sama. Ta nabízí kondiční jízdy pro ženy a velmi rychle si získala sympatie i důvěru všech přítomných. A protože ten den od rána hustě sněžilo, nemusely jsme si nic představovat a po skončení rovnou přešly do praxe.

PF