2017

17. 12. Cukroví pro Veroniku

Pro Domácí hospic sv. Veroniky se včera vybralo neuvěřitelných 12100,- Kč. Děkujeme všem, kteří cukroví napekli, i těm, kteří si jej přišli koupit! Máme velkou radost, že se Vás sešlo tolik a společně jsme přispěli na dobrou věc. Děkujeme!

10. 12. Pečení cukroví

Takhle jsme v neděli 10. 12. společně napekli a v týdnu v herně pak zdobili perníčky a slepovali linecké cukroví. Vše můžete ochutnat a zakoupit v neděli 17. 12. při benefičním prodeji cukroví pro Hospic sv. Veroniky. Tak určitě přijďte a pozvěte i své přátele!

7. 12. Sv. Ambrož

Setkání se sv. Ambrožem, povídání o zvycích a tradicích, perníčky, med i hry pro děti a společné tvoření s Vlaďkou Nechvátalovou.

5. 12. Hanka Doskočilová

Povídání s Hanou Doskočilovou o pěstounství i začátcích Petrklíče.

30. 11. Koncert Pavla Helana

Koncert Pavla Helana a Štěpána Švestky 30. listopadu v kostele Panny Marie Růžencové byl jedinečný zážitek. Nasát atmosféru a hloubku tohoto večera můžete i z fotek Mirky Dolanské, která se společně s bratry petriny a KRC Petrklíč podílela na organizaci koncertu. Děkujeme!

16. 11. Šití nákrčníků

Ve čtvrtek 16. listopadu jsme se učily šít nákrčníky. Děti nám ochotně nastrkovaly krky ke zkoušení a zvědavě okukovaly, co to vrčí. Děkujeme Kláře Záleské a těšíme se na další společné šití!

9.11. Eva Marčíková

Cyklus Žena pro ženy - setkání s Evou Marčíkovou

19.10. Podzimní tvoření

Tvoření závěsných podzimních věnců pod vedením Klárky Záleské.

27. 9. Předporodní setkávání

Ve středu 27. září se v herně KRC Petrklíč sešly maminky s miminky zatím schovanými v bříšku. Pod vedením skvělé duly Jany Markové začal cyklus PŘEDPORODNÍCH SETKÁVÁNÍ. Doufáme, že všem sedmi maminkám bylo a bude u nás hezky a děkujeme Jana Marková, že díky ní máme v Petrklíči ten nejlepší kurz předporodní přípravy.

14. 7. Léto - pátek

V pátek jsme putovali k rybníku Mrhal na Rudolfově a hledali poklad. Po cestě jsme si zopakovali, co jsme se tento týden naučili a den zakončili společným obědem na faře.

13. 7. Léto - čtvrtek

Čtvrtek jsme strávili v Chlumečku u Křemže, kde jsme se Vendy Bílkovou stavěli v lese domečky pro skřítky, poznávali ovečky a lamy a také se naučili plstit.

12. 7. Léto - středa

Ve středu jsme se sešli v herně, kde si pro děti program připravil otec Cyril podle pedagogiky Franze Ketta. Nádherný dopolední program jsme zakončili společným oběděm - pizzou :-)

11. 7. Léto - úterý

V úterý jsme vyrazili na Borek na Medovou farmu Vlaďky Nechvátalové, kde jsme celé dopoledne poznávali život včel, na včeličky si zahráli, medík ochutnali, také něco vyrobili a spoustu se toho dozvěděli.

10. 7. Léto - pondělí

V pondělí 10. 7. jsme si s ornitoložkou Lenkou Rozsypalovou povídali o ptácích, hnízdech, poslouchali hlasy ptáků a mnoho dalšího...

23. 6. Regionální setkání mateřských center

Na jihu Čech jsme v pátek 23. června hledali spolupráci a našli společné cesty spolu s místopředsedou poslanecké sněmovny Janem Bartoškem, Evou Novotnou, vedoucí OSPOD Jihočeského kraje, Šárkou Kovárnovou, sociální pracovnicí pro NNO Magistrátu České Budějovice, Petrou Podzimkovou, krajskou poradkyní MPSV a zástupkyněmi z neziskové organizace Attavena. Ani z řad center jsme nezůstali pozadu – sešlo se 19 zástupců (z toho dva muži) z celých jižních Čech.

17. 6. Jarka Tadorová

Setkání a povídání s Jarkou Tadorovou bylo opravdu speciální a všichni si teď určitě budeme vážit možnosti strávit několik let s dětmi na rodičovské dovolené. Jarka si pro nás připravila nesmírně zajímavé povídání o tom, jak se v USA připravují na narození dětí, jak komfortní ale také drahou péči nabízí místní porodnice a jak brzy po porodu se musí maminky vrátit zpět do práce. Jarka navíc přišla i s manželem Marvinem, takže jsme měli jedinečnou možnost procvičit si angličtinu s rodilým mluvčím! :-)

9. 6. Noc kostelů

Fotky z noci kostelů, kdy náš kostel patřil také dětem. S Evou Drančákovou děti malovaly a následně pak společně vytvářely mozaiku. Dospělí si mezitím v sále poslechli, jak pokračují restaurátorské práce na mozaice na vstupním rizalitu.

4. 6. Goodwork

Nezapomenutelný zážitek, úchvatná atmosféra a písně, které míří přímo do srdce.

14. 5. DS Band

Děkujeme kapele Duch Svatý Band za krásný hudební a duchovní zážitek. Máme radost, že jsme mohli podpořit dětskou kliniku Jana Pavla II. v Ugandě.

23. 5. Tvoření ze špachtlí

Tvořily jsme z dřevěných špachtlí a zdá se, že tato aktivita bavila nejen maminky, ale i děti. Ještě aby taky ne, když mohly stříhat a lepit, jak se jim chtělo. Výsledkem byla krásná aktivita na procvičování barev.

19. 5. Jana Zassiedko

Dalším hostem cyklu Žena pro ženy byla Jana Zassiedko - maminka čtyř dětí, manželka řeckokatolického faráře, sociální pracovnice a katechetka. Zatímco děti budovaly stavby z dřevěných kostek, my jsme si popovídaly o řeckokatolickém náboženství, o (ne)vychovávání i práci v řeckokatolické charitě.

20. 4. Monika Flídrová

Fotky z besedy s Monikou Flídrovou - vedoucí Hospice sv. Veroniky v Českých Budějovicích

9. 4. Úklid šatníku pro Kleofáše

Na květnou neděli 9. dubna jsme se sešli ve farním sále k předvelikonočnímu setkání, sdílení a především proto, abychom společně podpořili a pomohli Domácí hospicové péči sv. Kleofáše v Třeboni. Zakoupit bylo možné , stejně jako minulý rok, výrobky maminek, babiček a dalších spřízněných duší Petrklíče, ale tentokrát také oblečení.

7. 4. Křížová cesta pro děti

V pátek 7. dubna jsme společně s dětmi prožili krásnou křížovou cestu, kterou si pro nás připravil otec Jan. Pomohla nejen našim dětem ale i také nám, maminkám, lépe prožít závěr postní doby a připravit se na nadcházející svatý týden.

23. 3. Jana Marková

Ve čtvrtek 23. března do naší herny zavítala jako host Jana Marková. Povídání s ní bylo nesmírně zajímavé, inspirativní a věříme, že pro všechny přínosné. Dozvěděli jsme se, jak se Jana dostala ke spolupráci se společností Bakhita o.p.s., co všechno Bakhita dělá, komu pomáhá a jak se můžeme zapojit i my. Zajímalo nás samozřejmě také povolání duly, co tato práce obnáší, kde ji studovat a překvapilo nás, že i dula může svojí prací přispět k evangelizaci. Děkujeme, Jano, za milou návštěvu!

26. 2. Čtverce pro Afriku

Zapojily jsme se do výroby pletených či háčkovaných čtverců, ze kterých vzniknou deky do Afriky. Kdokoliv se může přidat, naučit se plést či háčkovat a přispět tak na dobrou věc.

26. 2. Masopust

V neděli 26. února proběhlo tradiční masopustní odpoledne pro rodiny, které se i letos těšilo hojné účasti rodičů a dětí v nápaditých kostýmech. Děkujeme všem, kteří přinesli ochutnat svoje koblížky, jitrničky a další masopustní i nemasopustní dobroty. Mirka s Gabčou skvěle zahrály a zazpívaly ty největší hity, Jana Koloušková vykouzlila na obličejích dětí úchvatná a přímo mistrovská díla, která si určitě nikdo z nich večer nenechal umýt, a my věříme, že se všichni dobře bavili i při soutěžích, do kterých se nadšeně zapojili děti i rodiče. V neposlední řadě také děkujeme Síti pro rodinu za krásné ceny v podobě vstupenek na interaktivní expozice v Klášterech v Českém Krumlově. A teď už vzhůru do postní doby…